Systémové upozornění
Hlavní informace

hlavicky orez

Centrum dobrovoľníctva pripravuje medzigeneračný dobrovoľnícky program s názvom „Hlavičky", ktorý prinesie deťom aj seniorom žijúcim v Banskej Bystrici možnosť si navzájom pomôcť. Podstatou dobrovoľníckeho programu bude vzájomné učenie sa – na jednej strane seniori budú doučovať deti, žiakov základných škôl, a na druhej strane deti pomôžu seniorom zvládnuť moderné technológie.

Program nadväzuje na úspešný dobrovoľnícky doučovací program Spojivko, ktorý realizuje Centrum dobrovoľníctva v nízkoprahových komunitných centrách a ktorý má veľmi pozitívnu odozvu u detí aj rodičov.

Seniori dobrovoľníci sa budú stretávať s konkrétnym dieťaťom minimálne raz týždenne v určených priestoroch. Budú mu pomáhať s prípravou do školy, s písaním domácich úloh a opakovať s ním prebrané učivo. Naoplátku dieťa pomáha seniorovi naučiť sa pracovať s modernými technológiami. Primárne sa bude program zameriavať na deti zo sociálne slabších rodín alebo veľkopočetných rodín, ktoré si nemôžu dovoliť platiť doučovateľa/doučovateľku, a ktoré navštevujú základnú školu. V projekte nejde len o jednostranné doučovanie, ale vzájomné učenie sa. Takže aj samotné deti budú v projekte vlastne dobrovoľníkmi a budú venovať svoj čas seniorom.
Nový dobrovoľnícky program spustí Centrum dobrovoľníctva začiatkom roku 2016. Seniori dobrovoľníci, ale aj rodičia, ktoré by chceli zapojiť svoje deti do programu, môžu kontaktovať koordinátorku programu Aničku Kniezovú, na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Program sa realizuje vďaka podpore Komunitnej nadácie Zdravé mesto, Roraty klubu Banská Bystrica a Ministerstvu školstva, vedy, výskum a športu SR.

Mesto Banská Bystricalogo minedu cblogo iuventa cbEU-flag-Erasmus- vect POS-BWlogo nadacia SLSP cbUMBZdravé mesto Active citizens fund4xlogoNDS1200pxLogoHD1200pxBBSK cbEZS čb

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube