Systémové upozornění
Hlavní informace

moj svet je tvoj logo1Môj svet je Tvoj je asistenčný dobrovoľnícky program, ktorý realizuje Centrum dobrovoľníctva v spolupráci so Špeciálnou základnou školou na Ďumbierskej ulici v Banskej Bystrici. Dobrovoľnícky program je zameraný na asistenciu žiakom so špecifickými potrebami rôzneho veku, počas vyučovania, čím sa napomôže zlepšeniu, resp. udržaniu ich schopností, zručností, návykov ako aj samotnému vzdelávaniu a výchove. V rámci programu sú rešpektované špecifické potreby žiakov, program je založený na individuálnom prístupe ku žiakovi.


Dobrovoľníci a dobrovoľníčky v programe sú väčšinou mladí ľudia, ale výnimkou nie sú ani ľudia vyššieho veku. Keďže však v programe ide o asistenciu počas vyučovania dobrovoľníci a dobrovoľníčky by mali mať voľný čas v dopoludňajších hodinách. Dobrovoľníci/čky sú do programu vyberaní na základe vyplnených kontaktných dotazníkov a osobných pohovorov.


Pred účasťou v programe prechádzajú dobrovoľníci/čky výcvikom a počas účasti v programe im je poskytovaná odborná podpora, vedenie a supervízia.
Program v Centre dobrovoľníctva koordinuje Mgr. Veronika Morvayová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0910 461 103.


Program sa realizuje vďaka podpore Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Nadácie pre deti Slovenska.

 

Mesto Banská Bystricalogo minedu cblogo iuventa cbEU-flag-Erasmus- vect POS-BWlogo nadacia SLSP cbUMBZdravé mesto Active citizens fund4xlogoNDS1200pxLogoHD1200pxBBSK cbEZS čb

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube