Systémové upozornění
Hlavní informace

BDC-06-facebook-picture-v01 01

 

DOBROkarta je unikátny spôsob, akým dokážeme dobrovoľníkom/čkam a koordinátorom/kám poďakovať za ich čas a energiu, ktorú venovali dobrovoľníckej činnosti a koordinácii dobrovoľníkov/čok. Vďaka tejto karte získajú výhody od vybraných partnerov a DOBROpodnikov na Slovensku. DOBROkartu prvýkrát spustilo Bratislavské dobrovoľnícke centrum, a chceme ju ponúknuť aj v našom Banskobystrickom kraji.

 
Ako funguje DOBROkarta

DOBROkarta je karta plná benefitov, na základe ktorej môže jej držiteľ získať výhodné zľavy na rôznych miestach na Slovensku, ktoré sú označené ako DOBROpodnik.

DOBROkarta je neprenosná a platí vždy do konca kalendárneho roka, v ktorom bola karta vydaná. Na konci kalendárneho roka je potrebné DOBROkartu predĺžiť v kancelárii Centra dobrovoľníctva na ďalší kalendárny rok. V prípade, že karty svojim dobrovoľníkom/ čkám a koordinátorok/čkám z rôznych dôvodov nepredlžujete, je potrebné ich vrátiť. Takéto karty sú neplatné a nie je možné ich ďalej používať.

 
Ako získať DOBROkartu

Nárok na DOBROkartu má dobrovoľník/čka, ktorí za posledných 12 mesiacov odpracovali minimálne 40 dobrovoľníckych hodín, ako aj koordinátor/ka dobrovoľníkov/čok, ktorý/á má túto pozíciu zadefinovanú v náplni svojej práce.

O kartu môže požiadať organizácia, pre ktorú bola vykonávaná dobrovoľnícka činnosť/ v ktorej koordinátor/ka dobrovoľníkov/čok pracuje. Táto organizácia musí byť registrovaná v databáze Centra dobrovoľníctva alebo musí spĺňať Minimálne štandardy pre prácu s dobrovoľníkmi.

Na získanie DOBROkarty je potrebné:

  • zaslať fotografiu v rozlíšení 300 dpi, vo formáte PNG alebo JPG na emailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • POZOR!!! fotografiu pomenujte: plné meno a priezvisko (aj s interpunkčnými znamienkami)
  • súhlas so spracovaním osobných údajov (stačí ak si formulár od nás vyžiadate a my vám ho obratom zašleme)
  • DOBROkarta je poskytovaná za symbolický poplatok 1Euro, ktorý pokrýva vydanie karty. Nevyžadujeme zaslanie potvrdenia dobrovoľníka/čky o dobrovoľníckej činnosti, je však potrebné, aby ste si vy viedli evidenciu alebo dochádzku dobrovoľníkov/čok a koordinátorov/čok) a nám poslali podpísané čestné prehlásenie spolu s vyplneným formulárom, ktorý vám na vyžiadanie obratom pošleme emailom.

Následne organizácia dostane email s termínom a časom, kedy bude možné si DOBROkartu vyzdvihnúť v kancelárii Centra dobrovoľníctva alebo vám ich zašleme do organizácie.

 

Kde môžem využiť DOBROkartu

Kde využijem DOBROkartu, čo je to DOBROpodnik a akú zľavu získam na konkrétnych miestach?

Zobraziť viac...


Ako sa stať DOBROpodnikom

Máte svoj vlastný biznis a stotožňujete sa s myšlienkou dobrovoľníctva? Chcete pomôcť a myslíte si, že dobrovoľníci/ čky ako aj koordinátori/čky dobrovoľníkov/čok si za svoju prácu odmenu zaslúžia. Chcete ich odmeniť aspoň formou zľavy na vaše služby?

Zobraziť viac...


 

Mesto Banská Bystricaems logo bwProgram celoživotné vzdelávanielogo minedu cblogo iuventa cbEU-flag-Erasmus- vect POS-BWlogo nadacia SLSP cbNadácia OrangePlatformadcoUMBZdravé mestologo skEEAGrantsJPGlogoNDS1200pxLogoHD1200px

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube