Systémové upozornění
Hlavní informace

Centrum dobrovoľníctva sa zapojilo do Europe Goes Local

phoca thumb l egl 1

Centrum dobrovoľníctva sa aktívne zapája do hľadania spôsobov ako prepájať mladých so samosprávou a tretím sektorom. 18.4.2018 sme v spolupraci s Komunitným centrom Fončorda usporiadali sieťovanie s mladými v meste a tými ktorých mládežnícka politika na území mesta zaujíma. Vďalších dňoch sme pokračovali konferenciou Europe goes local, kde sme prezentovali naše výstupy.

 

Pani Natália - nový dobrovoľnícky príbeh

Natalia Cegledyova

"Zapájam seniorov a seniorky do aktívneho života, motivujem starších, aby nesedeli doma, aby sa našli a spoločne sa stretávali, aby odovzdávali ostatným, čo vedia."
Dobrovoľníci a dobrovoľníčky sú neobyčajní ľudia. A ešte aj medzi nimi sa nájdu veľmi neobyčajní - ako mimoriadne aktívna seniorka - pani Natália.
Prečítajte si jej dobrovoľnícky príbeh a nechajte sa inšpirovať k dobrovoľníctvu.

http://dobrovolnici.centrumdobrovolnictva.sk/ne…/269-natalia

Marec 2018 v Centre dobrovoľníctva

Čo je nové v Centre dobrovoľníctva? Čo sme zažili? A čo chystáme?

Prečítajte si náš nový Newsletter za marec 2018.

Supervízia 10.4.2018

20180410 Supervizia

Koordinujete dobrovoľníkov a dobrovoľníčky a potrebujete vyvetrať hlavu a utriasť si myšlienky? Máme tu jeden horúci, aprílový termín SUPERVÍZIE pre koordinátorov a koordinátorky. Stačí vyplniť online prihlášku https://goo.gl/forms/GXQPVEUc7bX3ZJPK2 a vidíme sa !

Univerzita mestu, mesto univerzite - o dobrovoľníctve

 cmsSiteBoxPhoto 15228 9268

V utorok 20. marca 2018, v Cikkerovej sieni historickej radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici, naša Betka debatovala o dobrovoľníctve a service learningu na podujatí Univerzita mestu, mesto univerzite.

Viac info a fotiek na stránke UMB: https://www.umb.sk/aktuality/univerzita-mestu-mesto-univerzite-8376.html

 

Stretnutia s dobrovoľníčkami a dobrovoľníctvom na fakultách UMB

 img 20180314 110432

Študentky sociálnej práce, ktoré boli u nás v Centre dobrovoľníctva na odbornej praxi navštívili od 13. do 21. marca všetky fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Pri príležitosti 20. výročia dobrovoľníctva na UMB, vo svojom stánku zoznamovali záujemcov s dobrovoľníctvom a aktuálnymi dobrovoľníckymi príležitosťami.

DobroApka

DobroApkaZorientujte sa vo svete dobrovoľníctva!

Stiahnite si našu novú mobilnú aplikáciu úplne zadarmo a vstúpte do sveta nových možností!
Stať sa dobrovoľníkom/dobrovoľníčkou nebolo nikdy jednoduchšie!
Kliknite sem http://bit.ly/dobroapka a je to! :)

DobroApka

---------------------------------------------------------------------

Vývoj aplikácie bol realizovaný v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020", ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Čítať ďalej...

Január a február 2018 v Centre dobrovoľníctva

Čo je nové v Centre dobrovoľníctva? Čo sme zažili? A čo chystáme?

Prečítajte si náš nový Newsletter za január a február 2018.

Vyjadrujeme podporu novinárom, novinárkam, a ich blízkym

„Sme s Vami“

Podpora slovenských občianskych organizácií a iniciatív novinárom, novinárkam, a ich blízkym v ťažkých dňoch februára 2018

My predstavitelia a predstaviteľky občianskych organizácií a iniciatív, vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodinám, priateľom a kolegom investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Pri tejto tragickej príležitosti chceme vyjadriť našu solidaritu všetkým poctivým novinárom, novinárkam a slobodným médiám na Slovensku. Boj proti korupcii a klientelizmu, boj za právny štát je naším spoločným bojom. Stojíme pri Vás, priatelia a priateľky!

Apelujeme na kompetentných, aby sa zasadili o objektívne vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Vyzývame pri tejto príležitosti všetkých predstaviteľov vlády, parlamentu, štátnej správy, politikov vládnej koalície i opozície, aby prestali verbálne útočiť na novinárov, novinárky a médiá. Obdobie ich dehonestácie a spochybňovania významu nezávislých médií na Slovensku sa musí skončiť.

Čítať ďalej...

So seniormi bezpečne a múdro - Service learning na SPŠ dopravnej vo Zvolene

bannerSPSdopravnaSL

Čítať ďalej...

Mesto Banská Bystricaems logo bwProgram celoživotné vzdelávanielogo minedu cblogo iuventa cbEU-flag-Erasmus- vect POS-BWlogo nadacia SLSP cbNadácia OrangePlatformadcoUMBZdravé mestologo skEEAGrantsJPGlogoNDS1200pxLogoHD1200px

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube