Systémové upozornění
Hlavní informace

Service learning vo vysokoškolskej pedagogike

SL SLIHEA že v Centre Service learningom naozaj žijeme svedčí aj fakt, že naše dievčence - Betka Brozmanová Gregorová a Janka Šolcová viedli tréning v rámci projektu SLIHE (Service learning vo vysokoškolskej pedagogike). Projekt stavia na potrebe medzinárodnej dimenzie, aby bol schopný motivovať študentov k občianskej angažovanosti a zároveň umožnil pedagógom podporiť sociálnu rolu univerzít prostredníctvom úspešnej stratégie service learningu.

Dobrovoľníčky a dobrovoľníci na Maratónskom víkende

srdce osemsmerovka"Ahojte. Ďakujeme vám za podporu. 9 dobrovoľníkov nám cez Vašu databázu potvrdilo účasť na 100%. Veľká vďaka," napísal nám pred víkendom Peter Pecník - koordinátor dobrovoľníkov z MarathonBB.

Ďalší banskobystrický maratónsky víkend je za nami, kilometre odbehnuté, alebo odkolieskované...
Veľká vďaka všetkým dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom, ktorí pri tomto podujatí pomáhali prvý krát aj tým, pre ktorých to nebola dobrovoľnícka premiéra. Po víkende vieme, že ich nakoniec cez databázu prišlo až 14.

Hľadáte aj vy dobrovoľníkov na svoje podujatie? Alebo chcete dobrovoľníčiť a neviete kde? Zaregistrujte sa v našej databáze, alebo si stiahnite našu DobroApku. A potom nás potešte vašou správou, tak ako Peter od maratóncov. My sa veľmi potešíme:-)

http://www.centrumdobrovolnictva.sk/databaza

Service-learning stretnutie

V ponIMG 1854delok 5.6.2018 sa u nás stretli nadšenkyne a nadšenci pre service-learning. Tešíme sa na nové SL projekty, ktoré vzniknú na základných a stredných školách v banskobystrickom kraji.
Čítajte o service-learningu na našej stránke tu:
http://www.centrumdobrovolnictva.sk/aktual…/service-learning

Júnové krátkodobé ponuky

DP plagat jun2018 opravaMáme pre vás aktuálne krátkodobé ponuky v širšom okolí! Šikovné ruky a dobré srdce sa hodí ako pri detských aktivitách, tak pri športovom podujatí či na medzinárodnom festivale filmu. Chcete zažiť niečo nové? Spoznať nových priateľov, trochu cestovať či sa získať napr. skúsenosť premietača? Tak dobrovoľníctvo je to pravé

Anička - nový dobrovoľnícky príbeh

IMG 0075 1200„Detský úsmev je to najkrajšie na práci dobrovoľníka a dobrovoľníčky,“ hovorí dobrovoľníčka Anička.
Prečítajte si jej dobrovoľnícky príbeh a nechajte sa inšpirovať k dobrovoľníctvu:-)

http://dobrovolnici.centrumdobrovolnictva.sk/neoby…/270-anna

Informácie o spracúvaní a ochrane osobných údajov v Centre dobrovoľníctva, n.o.

 
Ak ste sa na Centrum dobrovoľníctva, n.o. obrátili prostredníctvom e-mailu, prihlásili ste sa na odoberanie nášho newslettra, zaregistrovali ste sa do našej Databázy dobrovoľníckych príležitostí cez webstránku, alebo prostredníctvom DobroApky vo Vašom mobile, zúčastnili ste sa niektorého z našich školení, alebo inej akcie, ste našim dobrovoľníkom/dobrovoľníčkou, ste naším darcom alebo ste návštevník našej webovej stránky, zverujete nám niektoré vaše osobné údaje.

Informácie o spracúvaní a ochrane Vašich osobných údajov, v súvislosti s Nariadením o ochrane osobných údajov, nájdete tu: Ochrana osobných údajov

Noví dobrovoľníci v databáze marec - máj 2018

databaza marec maj 2018

94 nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčok čaká v našej databáze možno práve na Vašu ponuku. Prečítajte si, čo nám povedali o svojich skúsenostiach s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami koordinátorky dobrovoľníkov z organizácií, ktoré v posledných týždňoch zadali svoju dobrovoľnícku ponuku do našej databázy:

„Na našu ponuku sa nám ozvali 2 dobrovoľníčky. Jedna z nich s nami bola celý deň. Boli sme s nimi veľmi spokojné.“ Lucia Rossová z KC Sásová po akcii Ekodeň.

Na Noc múzeí a galérií v Banskej Bystrici, si Stredoslovenská galéria vytvorila 3 dobrovoľnícke ponuky: na fotografa, či fotografku, pomocníka/-čku v tvorivých dielničkách a pomocníkov pri organizácii podujatia. Pani Zuzana Medzihorská zo SSG: „Sme veľmi radi, že sme hľadanie dobrovoľníkov rozdelili do troch ponúk. Ozvali sa nám dobrovoľníci a dobrovoľníčky na všetky ponuky.“

Evelyna Teťáková z Návratu: „Ozývajú sa nám ľudia na všetky ponuky. Funguje to. Ďakujeme.“

Dajte aj Vy príležitosť novým dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam začať s dobrovoľníctvom práve vo Vašej organizácii. Vytvorte v našej databáze dobrovoľnícku ponuku a získajte pomoc.

Manažment krátkodobých dobrovoľníckych aktivít

Plagát Mkda FB web 2018V júni sme si pre všetkých vás, ktorí pracujete s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami pripravili akreditované školenie MSVVaŠ SR. V našich radoch ho voláme aj Jednodňovky ľavou zadnou :) a to práve preto, že po tomto školení už žiadne krátka aktivita či podujatie pre vás nebude problém.
Školenie sa uskutoční v priestoroch Pedagogickej fakulty UMB na Ružovej 13 v Banskej Bystrici. Začíname o 9,00 hod a predbežný koniec predpokladáme okolo 16,00 hod.
Uzávierka prihlášok je 1.6. 2018.

Link na prihlasovací formulár: https://goo.gl/forms/lYwGxEONogtaQxc52

 

Májové krátkodobé dobroponuky

Dobro ponuky plagat A3 f1Máš chvíľku času a chceš ju dobre využiť? Pomôž jednorazovo pri Ekodni v Sásovej, Míli pre mamu v mestskom parku, či počas Noci múzeí.

 

Májová a júnová supervízia pre koordinátorov dobrovoľníkov

Supervízia máj jun 2018Už máme termíny na májovú a júnovú supervíziu. Pozývame všetkých koordinátorov a koordinátorky dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. Prihlasujte sa prosím cez kontaktné formuláre:
Máj: https://goo.gl/forms/6ZgtT0OfyrLiSC5B2
Jún: https://goo.gl/forms/rgRkqxLYKSMPabJE3

Mesto Banská Bystricaems logo bwProgram celoživotné vzdelávanielogo minedu cblogo iuventa cbEU-flag-Erasmus- vect POS-BWlogo nadacia SLSP cbNadácia OrangePlatformadcoUMBZdravé mestologo skEEAGrantsJPGlogoNDS1200pxLogoHD1200px

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube