Systémové upozornění
Hlavní informace

Dobrovoľnícku obývačku v priestoroch nákupného centra Europa v Banskej Bystrici, ktorú zorganizovalo Centrum dobrovoľníctva v spolupráci s Europa SC v dňoch 18. a 19. februára 2016, zhodnotili pozvané mimovládne organizácie celkom pozitívne, čo nás ako tím Centra dobrovoľníctva naozaj teší, ale aj zaväzuje naše služby na základe spätnej väzby ešte viac zlepšovať.

Dobrovoľníckej obývačky sa zúčastnili komunitné centrá Fončorda a Sásova, Združenie Slatinka, oz VYDRA, Sposa BB, Úsmev ako dar, Pathfinder, Slovak Freerun Family, oz Vedecká hračka, DD a DSS Senium, oz Mačky Zvolen, ale aj Katedra sociálnej práce PF UMB, a samozrejme tím Centra dobrovoľníctva spolu s našimi skvelými dobrovoľníčkami. Ďakujeme všetkým za účasť.

Verejnosť sa mohla s dobrovoľníkmi a koordinátormi dobrovoľníkov porozprávať o dobrovoľníctve, o tom, ako sa stať dobrovoľníkom, aká je motivácia byť dobrovoľníkom a čo dobrovoľníctvo ľuďom do života prináša. Počas akcie bola v nákupnom centre inštalovaná aj výstava o dobrovoľníkoch.
Mimovládne organizácie mali priestor odprezentovať svoje aktivity a získať nových členov či podporovateľov. Prečítajte si niektoré z odkazov od zúčastnených mimovládnych organizácií:

AkSen o.z.
„S akciou v Europe, kde ste poskytli priestor na prezentáciu, sme sa zúčastnili aj my Akseňáci - AkSen RC BB. Mala som pripravenú prezentáciu - plagátiky z aktivít a dostala som možnosť takto hovoriť s ľuďmi o nás. Priamo na "placi" som získala dvoch nových členov do AkSenu.", píše Natália Ceglédyová.

KC Fončorda a Sásová a Banskobystrický okrášlovací spolok
„Myšlienka bola úžasná a mnoho neziskoviek si vďaka nej našlo nové tváre a sympatizantov. Komunitné centrá nevynímajúc. Napriek nie veľkej účasti, všetci, ktorí sa pristavili, získali potrebné informácie o KC a my sme "získali" ich, ako možno budúcich členov komunít. Pre KC to bola rozhodne výborná možnosť prezentovať naše aktivity a verím, že sme zaujali tých niekoľko ľudí, ktorí sa pri nás pristavili, ale určite aj tých, ktorí sedeli na káve a aspoň nás počúvali. Každá forma prezentácie je vítaná, preto za túto možnosť ďakujeme.", píše Diana Vigašová.

DD a DSS Senium
„Dojmy sú len pozitívne. Obávala som sa nezáujmu zo strany návštevníkov, ale potom som si to s kolegyňami celkom užila, najmä keď prišli deti zo ZŠ Spojová a celú hodinu dokázali s nami diskutovať o dobrovoľníctve. Bolo milé, ako sa uvoľnili a zaplnili celú „obývačku".", píše Janka Dupáková.

Slovak Freerun Family
„Všimol som si desiatky "zvedavcov" aj počas prezentovania a ešte viac počas samotnej exhibície parkouristov, takže to, myslím, splnilo účel, informovať o našej činnosti. Keďže sme uviedli v prezentácií aj kontakté informácie, myslím, že veľa ľudí sa s nami skontaktuje elektronicky alebo minimálne budú sledovať našu aktivitu na Facebooku.", píše Jakub Forgács.

o.z. Mačky Zvolen
„Stretnutie malo pre nás veľký význam v debatách sme sa dozvedeli veľa o názoroch ľudí na mačaciu tématiku, dostali sme ponuky na dočasnú starostlivosť aj pomoc pri odchytoch.", píše Augustína Zliechovská.

Združenie Slatinka
„Pre nás to bola prvá skúsenosť s akciou v nákupnom centre, a pre väčšinu z nás najdlhšie strávený čas v takomto prostredí v kuse v živote :-). Zistili sme, že nám viac vyhovuje bežná ulica, námestie, kde vieme lepšie komunikovať s ľuďmi – tu sa buď ponáhľali, alebo nemali záujem sa rozprávať. Zozbierali sme cca 20 podpisov pod petíciu, ale mali sme iba 2 deti na aktivity, ktoré pripravili dobrovoľníci. Bola však výborná atmosféra, a aj keď sme boli z prostredia riadne „ohučaní", tak sme to celkom dobre zvládli.", píše Martina Pauliková.

Sposa BB
„Akcia DOBROVOĽNÍCTVO -zoznám sa , podiskutuj , vyskúšaj , pozri si výstavu o dobrovoľníkoch, ktorá sa konala 18.2.2016 a pre nás v čase od 10,00 – 12,00 hodine, bola pre SPOSA BB takým pilotným momentom. Potešujúce bolo, že nás prišli podporiť všetci naši priatelia a dobrovoľníci, ktorí nám pomáhajú na našich akciách. Zastavili sa pri nás známy, ale aj pán, ktorý rieši problém s dospelým synovcom , ktorý má autizmus a nie je pre neho zariadenie, kde by mohol tráviť zmysluplne čas. Jeho mamina je doma s ním a totálne izolovaná. Dali sme mu informačné letáky, ktoré však nateraz dopyt jeho švagrinej nedokážu naplniť, ale dúfame, že časom sa to zmení. Dostal kontakt na našu kanceláriu a už je len na ňom , aby sme sa s jeho rodinou spojili. Ďalší záujemci si zobrali informačné letáčiky, časopisy a išli ďalej. Účasť nebola extra početná, ale pri slovných vstupoch sa ľudia sem tam zastavili a započúvali, ale nateraz ich to až tak nezaujalo. Škoda, že neboli školy, alebo stredné školy, kde by sa trošku pošírila aj osveta o autizme. Chce to čas a trpezlivosť.", píše Mária Helexová.

Galériu nájdete na našej webstránke.

P2180394  12743549-506600942875315-657388631636887871-n full

Mesto Banská Bystricalogo minedu cblogo iuventa cbEU-flag-Erasmus- vect POS-BWlogo nadacia SLSP cbUMBZdravé mesto Active citizens fund4xlogoNDS1200pxLogoHD1200pxBBSK cbEZS čb

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube