Systémové upozornění
Hlavní informace

Ako občianske združenie, naša činnosť závisí od finančných zdrojov, ktoré si musíme hľadať a zabezpečovať sami.

Vaše 2% z dane sa u nás premenia na podporu dobrovoľníkov v dlhodobých programoch pre deti a mládež v nízkoprahových komunitných centrách Kotva a Kotvička, alebo v špeciálnej základnej škole, na podporu koordinátorov dobrovoľníkov v regionálnych Infobodoch dobrovoľníctva, na nové dobrovoľnícke programy pre seniorov, na podporu kampane Týždňa dobrovoľníctva, na odmenenie dobrovoľníkov Srdcom na dlani, na šírenie dobrovoľníctva ako cesty k zamestnaniu, a to určite nie je všetko.

Flowers  Plants

 

Ako môžete poukázať 2% (3%)?

Pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov:

Do 15.02.2017 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2016 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2016 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2016 dobrovoľnícky pracovali. (Ak ste spolupracovali s nami, napíšte nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.)

Naše údaje napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať.

Ak nám chcete oznámiť, že ste nám práve Vy zaslali svoje 2% / 3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa... NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!

Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2017 na daňový úrad podľa Vášho bydliska – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost

Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti.
Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Naše údaje:

Názov organizácie: Centrum dobrovoľníctva
Sídlo organizácie: Ružová 13, 974 11 Banská Bystrica
Právna forma: občianske združenie
Identifikačné číslo organizácie: 35999543

Mesto Banská Bystricaems logo bwProgram celoživotné vzdelávanielogo minedu cblogo iuventa cbEU-flag-Erasmus- vect POS-BWlogo nadacia SLSP cbNadácia OrangePlatformadcoUMBZdravé mestologo skEEAGrantsJPGlogoNDS1200pxLogoHD1200px

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube