Systémové upozornění
Hlavní informace

U nás v Centre dobrovoľníctva sa niekedy od práce nevieme odtrhnúť. Do tímu chceme hlavy otvorené, ruky šikovné, ale hlavne, mysle kreatívne! A keď takýchto ľudí dáme dohromady, to je potom radosť pracovať! Zoznámme sa, teší nás :-)

Silvia Cochová

silvia

(1982) Silvia je ďalšia posila kancelárie. Pod „krídla“ si zobrala koordináciu Týždňa dobrovoľníctva a spoluprácu s našimi infobodmi v kraji. Rozbiehala medzigeneračný dobrovoľnícky program Čítankovo. Tiež sa s ňou budete môcť stretnúť na supervíziách pre koordinátorov dobrovoľníkov, alebo aj ako „druhú“ ruku pri školeniach a stretnutiach, veľmi rada totiž vytvára príjemné zázemie. Silvia vyštudovala enviro výchovu a trošku vie prerozprávať príbehy krajiny. K dobrovoľníctvu ju zlákala predstava skutočných priateľstiev a spanie pod širákom, preto sa nedivte, ak ju stretnete na nejakej skautskej akcii. Je totiž skautkou telom aj dušou. Už celých 24 rokov ;).

  
Ida Adolfová

idka(1979) koordinátorka zahraničných dobrovoľníkov v rámci Európskej dobrovoľníckej služby. V mimovládnom sektore začala pôsobiť už počas štúdií na Ekonomickej fakulte UMB. V súčasnosti pracuje v Komunitnej nadácii Zdravé mesto ako finančná a programová manažérka. Venuje sa aj mládežníckemu programu a podporuje ľudí pri realizácii ich komunitných projektov. Má bohaté skúsenosti s konaním dobra na Slovensku ako aj v zahraničí. Venuje sa sebe, svojmu psovi, pasívne behá, kochá sa prírodnými krásami, rada poznáva nepoznané. Získate si ju úsmevom, či vtipnou príhodou. Jedlom tiež nepohrdne, ale s petržlenom u nej nepochodíte.

Lucia Rossová


foto ja(1982) Lucia sa venuje spolupráci s Infobodmi v našom kraji a príprave workshopov a vzdelávaní, ktoré sú jej srdcovkou. Môžete s ňou konzultovať kvalitu práce s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami. Pripravuje tiež kampaň Týždeň dobrovoľníctva. Okrem tejto práce sa profesionálne venuje aj "enviro sfére", vzdelávacím projektom a lektorovaniu rôznych tém. Voľnočasovo aj občianskej participácii, zlepšovaniu vecí verejných a skautovaniu. Miluje slovenské hory, cestovanie, túlanie sa zabudnutými krajmi, plávanie v jazerách a vyznáva gastroturistiku. Mimo toho sa však snaží o zdravý životný štýl. Koncom týždňa ju určite stretnete na dobrej káve (s koláčikom). 

 
Alžbeta Brozmanová Gregorová

Betka

(1979) "Šéfka", hlava študovaná, ktorá vymýšľa nové veci, a hľadá spôsoby, ako ich realizovať. Vždy všetko vybaví a vo všetkom nájde zmysel. V praxi pôsobí aj ako posudzovateľka projektov, lektorka a od roku 2010 ako akreditovaná supervízorka v sociálnej oblasti. Stíha za viacerých bez toho, aby niekde niečo chýbalo. Môžete ju stretnúť v kancelárii vedúcej katedry sociálnej práce na Pedagogickej fakulte UMB, kde tiež šéfuje a vyučuje, vo voľnom čase napríklad na tvorivých dieľňach, ktoré rada organizuje pre okruh svojich najbližších, v prírode alebo na detských ihriskách so svojou rodinkou. Vždy sa poteší dobrej hudbe a originálnym ručne vyrobeným darčekom. 

Janka Šolcová

Janka Š(1984) Koordinátorka dlhodobých dobrovoľníckych programov. Zhodou okolností ju tiež môžete nájsť pri výučbe na katedre sociálnej práce PF UMB, kde vedie semináre zamerané na rozvoj sociálnych zručností a teoretických vedomostí v oblasti sociálnej práce, venuje sa vzdelávaniam a supervíziám dobrovoľníkov so zameraním na prácu s deťmi a mládežou. Stretnúť ju môžete s Pathfindermi v táboroch a aktivitách pre malých i veľkých. Určite ju nekŕmte mäskom, vyberá si zdravšie varianty gurmánskych špecialít. Ak ju chcete potešiť, ukážte jej nové farby/nástroje/inšpirácie na tvorivé kreatívne dielne, alebo ju vezmite do kina na dobrý film. 

 

Veronika Maťušová

13510989 10209465502823326 522945750387921498 n

(1986) Koordinátorka programu "Môj svet je Tvoj", aktívna dobrovoľníčka, jedna z prvých účastníčok programu Opri sa o mňa, ktorá má k Centru tiež silné väzby, keďže, rovnako ako Janka, sa k spolupráci s nami dostala ešte ako študentka vysokej školy. Večne usmiata, ochotná a pozitívna osôbka, ktorú nájdete dobrovoľníčiť i v detských táboroch pre hendikepované deti, miluje prírodu. Túto správnu babu, ktorá je za každú srandu, môžete prekvapiť čímkoľvek, rada totiž skúša nové veci. Vyzná sa v čajoch, má rada atmosféru s nimi spojenú, no a šálku niektorého kvalitného si rada vychutnáva v správnej spoločnosti.

 

Anička Kniezová

DSC 0248

(1993) Koordinátorka programu "Hlavičky", lebo ju samotnú zaujíma problematika seniorov. To vyplýva aj z jej študijného zamerania, keďže študuje sociálnu prácu na magisterskom stupni študia. Ako dobrovoľníčka pôsobí aj v neziskovej organizácii SPOĽACH, kde vidí zmysel v pomoci príbuzným ľuďom s Alzheimerovou chorobou a v prístupoch nefarmakologickej liečby. S pojmom nuda sa stretáva maximálne z rozprávania ostatných ľudí. Je to veselá kopa, ktorá je rada v spoločnosti svojich priateľov. Vždy sa poteší zázvorovému čaju, ovociu a dobrému humoru.

 

 

Marika Siekelová

mary(1992) Koordinátorka programu „Opri sa o mňa“, v ktorom tiež počas štúdia pôsobila ako dobrovoľníčka. K dobrovoľníctvu sa dostala práve počas štúdia sociálnej práce. V súčasnosti ju môžete nájsť na katedre sociálnej práce PF UMB ako internú doktorandku. Voľný čas trávi najmä so svojou rodinou a priateľom. Rada si prečíta zaujímavú knihu, má rada prechádzky v prírode, miluje horúce letné dni a poteší ju dobrá čokoláda.

 
Tatiana Hudáková

(1967) Koordinátorka programu "Čítankovo", ktoré prepája svet detí s generáciou ľudí v dôchodkovom veku. Tánička je zároveň aj dlhoročnou dobrovoľníčkov v ďalších organizáciách. Má výborné komunikačné zručnosti, aké sú najmä pri práci s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami v staršom veku nevyhnutné. Môžeme jej zveriť akúkoľvek úlohu, zodpovednosť. Vypočuje, podporí a vybaví, čo treba. Má rada prírodu, bylinky a mačky. Poteší ju spoločnosť dobrých ľudí, dobrá káva a čaj.

 
 

Kontakty

Mesto Banská Bystricalogo minedu cblogo iuventa cbEU-flag-Erasmus- vect POS-BWlogo nadacia SLSP cbUMBZdravé mesto Active citizens fund4xlogoNDS1200pxLogoHD1200pxBBSK cbEZS čb

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube