Systémové upozornění
Hlavní informace

U nás v Centre dobrovoľníctva sa niekedy od práce nevieme odtrhnúť. Do tímu chceme hlavy otvorené, ruky šikovné, ale hlavne, mysle kreatívne! A keď takýchto ľudí dáme dohromady, to je potom radosť pracovať! Zoznámme sa, teší nás :-)

Alžbeta Brozmanová Gregorová

Betka

(1979) "Šéfka", hlava študovaná, ktorá vymýšľa nové veci, a hľadá spôsoby, ako ich realizovať. Vždy všetko vybaví a vo všetkom nájde zmysel. V praxi pôsobí aj ako posudzovateľka projektov, lektorka a od roku 2010 ako akreditovaná supervízorka v sociálnej oblasti. Stíha za viacerých bez toho, aby niekde niečo chýbalo. Môžete ju stretnúť v kancelárii vedúcej katedry sociálnej práce na Pedagogickej fakulte UMB, kde tiež šéfuje a vyučuje, vo voľnom čase napríklad na tvorivých dieľňach, ktoré rada organizuje pre okruh svojich najbližších, v prírode alebo na detských ihriskách so svojou rodinkou. Vždy sa poteší dobrej hudbe a originálnym ručne vyrobeným darčekom. 

 

Jana Oravcová (Matejzelová)

Janka

(1985) Manažérka projektov, ktorá sa s Centrom zoznámila ešte z pohľadu biznis sektora v roku 2010. Spolupráca na väčšom vzdelávacom projekte, spôsobila, že odvtedy koordinuje a pomáha vymýšľať i tie ďalšie, medzinárodné i slovenské. Popritom sa zaujíma o dianie vo svete dobrovoľníctva, je spoluautorkou metodiky "Skúste to inak", zameranej na prácu s nezamestnanými dobrovoľníkmi, či publikácie a materiálov súvisiacich so značkou kvality "S dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami to vieme". A keďže to má vyštudované, stará sa aj o PR a marketingovú komunikáciu Centra. Športuje, získate si ju kvalitnou horkou čokoládou a zaujímavými nápadmi na spoluprácu. Aktuálne na materskej dovolenke.

 

Ida Adolfová

idka(1979) koordinátorka zahraničných dobrovoľníkov v rámci Európskej dobrovoľníckej služby. V mimovládnom sektore začala pôsobiť už počas štúdií na Ekonomickej fakulte UMB. V súčasnosti pracuje v Komunitnej nadácii Zdravé mesto ako finančná a programová manažérka. Venuje sa aj mládežníckemu programu a podporuje ľudí pri realizácii ich komunitných projektov. Má bohaté skúsenosti s konaním dobra na Slovensku ako aj v zahraničí. Venuje sa sebe, svojmu psovi, pasívne behá, kochá sa prírodnými krásami, rada poznáva nepoznané. Získate si ju úsmevom, či vtipnou príhodou. Jedlom tiež nepohrdne, ale s petržlenom u nej nepochodíte.

 

Janka Šolcová

Janka Š(1984) Koordinátorka programu "Spojivko". Zhodou okolností ju tiež môžete nájsť pri výučbe na katedre sociálnej práce PF UMB, kde vedie semináre zamerané na rozvoj sociálnych zručností a teoretických vedomostí v oblasti sociálnej práce, venuje sa vzdelávaniam a supervíziám dobrovoľníkov so zameraním na prácu s deťmi a mládežou. Stretnúť ju môžete s Pathfindermi v táboroch a aktivitách pre malých i veľkých. Určite ju nekŕmte mäskom, vyberá si zdravšie varianty gurmánskych špecialít. Ak ju chcete potešiť, ukážte jej nové farby/nástroje/inšpirácie na tvorivé kreatívne dielne, alebo ju vezmite do kina na dobrý film. 

 

Silvia Cochová

silvia

(1982) Silvia je ďalšia posila kancelárie. Pod „krídla“ si zobrala koordináciu Týždňa dobrovoľníctva a spoluprácu s našimi infobodmi v kraji. Tiež sa s ňou budete môcť stretnúť na supervíziách pre koordinátorov dobrovoľníkov, alebo aj ako „druhú“ ruku pri školeniach a stretnutiach, veľmi rada totiž vytvára príjemné zázemie. Silvia vyštudovala enviro výchovu a trošku vie prerozprávať príbehy krajiny. K dobrovoľníctvu ju zlákala predstava skutočných priateľstiev a spanie pod širákom, preto sa nedivte, ak ju stretnete na nejakej skautskej akcii. Je totiž skautkou telom aj dušou. Už celých 24 rokov ;).

 

 
Mirka Dubovská
mirka

(1973) V Centre dobrovoľníctva sa venuje service-learningovým projektom, Databáze dobrovoľníctva, komunikácii cez našu web stránku a facebook a oceňovaniu dobrovoľníkov Srdce na dlani. Môžete ju stretnúť v kancelárii na Ružovej 13. Rada chodí na bicykli, najradšej po cyklotrasách. Na horách, či medzi kníhkupectvami, knižnicami, filmovým klubom, Amfiteátrom a Záhradou, sa presúva pešo. Zaujíma sa o ľudské práva, ľudstvo, deti, hry, vzdelávanie, hravé vzdelávanie, vzdelávacie hry, knihy, filmy, kultúru.
Potešilo by ju, keby všetci mali aspoň také práva, ako ona, keď už nie také, ako má jej muž.

Veronika Morvayová

13510989 10209465502823326 522945750387921498 n

(1986) Koordinátorka programu "Môj svet je Tvoj", aktívna dobrovoľníčka, jedna z prvých účastníčok programu Opri sa o mňa, ktorá má k Centru tiež silné väzby, keďže, rovnako ako Janka, sa k spolupráci s nami dostala ešte ako študentka vysokej školy. Večne usmiata, ochotná a pozitívna osôbka, ktorú nájdete dobrovoľníčiť i v detských táboroch pre hendikepované deti, miluje prírodu. Túto správnu babu, ktorá je za každú srandu, môžete prekvapiť čímkoľvek, rada totiž skúša nové veci. Vyzná sa v čajoch, má rada atmosféru s nimi spojenú, no a šálku niektorého kvalitného si rada vychutnáva v správnej spoločnosti.

 

Anička Kniezová

DSC 0248

(1993) Koordinátorka programu "Hlavičky", lebo ju samotnú zaujíma problematika seniorov. To vyplýva aj z jej študijného zamerania, keďže študuje sociálnu prácu na magisterskom stupni študia. Ako dobrovoľníčka pôsobí aj v neziskovej organizácii SPOĽACH, kde vidí zmysel v pomoci príbuzným ľuďom s Alzheimerovou chorobou a v prístupoch nefarmakologickej liečby. S pojmom nuda sa stretáva maximálne z rozprávania ostatných ľudí. Je to veselá kopa, ktorá je rada v spoločnosti svojich priateľov. Vždy sa poteší zázvorovému čaju, ovociu a dobrému humoru.

 

 

Jela Sušienková

14914921 10207849433663046 1472961380 n

(1993) Koordinátorka programu "Opri sa o mňa", pretože sama ako bývalá učiteľka v škôlke má veľmi kladný a pozitívny vzťah k deťom. Je študentkou Pedagogickej fakulty, kde študuje sociálnu prácu, pretože pomoc deťom považuje za dôležitú najmä pre ich vývoj v spoločnosti. Pôsobila v tomto programe najprv ako dobrovoľníčka a taktiež dobrovoľníčila aj v programe "Spojivko". Má rada spoločnosť, rada spoznáva nových ľudí a smiech je jej druhým menom. Miluje kávu, život bez čaju si nevie ani predstaviť a svojich priateľov si nadovšetko váži.

 

Paula Lopéz Bascoy (Pauli)

CIMG0012(1990) EVS volunteer from Spain, she wanted a change and she decided to come to Slovakia. She wants to learn Slovak language for she can have a real conversation and she can choose food in a restaurant. She loves travelling, taking photographs and she is interested in Human Rights.
She´d like to encourage young people to participate in a volunteering projects, she hopes to learn a lot with her experience and to know the culture and customs by Slovakia.

 

 

Pauline Geay (Paulinka)

Photo Irlande NB(1990) Just arrived to do an EVS during one year in Banská Bystrica: "Connecting People, connecting communities". She is from France and very motivated to develop activities with the Centrum and with her lovely spanish binomial Paula. Now, you can call her Paulinka, her new slovak nickname! Volunteer in sport association in France, she enjoys meet people and share actions, skills and laughs with them. She loves travel with only a little bag and practice martial arts. She also likes to drink green tea while listening soul music.

 

 

Kontakty

Mesto Banská Bystricaems logo bwProgram celoživotné vzdelávanielogo minedu cblogo iuventa cbEU-flag-Erasmus- vect POS-BWlogo nadacia SLSP cbNadácia OrangePlatformadcoUMBZdravé mestologo skEEAGrantsJPGlogoNDS1200pxLogoHD1200px

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube