Systémové upozornění
Hlavní informace

moj svet je tvoj logo1Môj svet je Tvoj je asistenčný dobrovoľnícky program, ktorý realizuje Centrum dobrovoľníctva v spolupráci so Špeciálnou základnou školou na Ďumbierskej ulici v Banskej Bystrici. Dobrovoľnícky program je zameraný na asistenciu žiakom so špecifickými potrebami rôzneho veku, počas vyučovania, čím sa napomôže zlepšeniu, resp. udržaniu ich schopností, zručností, návykov ako aj samotnému vzdelávaniu a výchove. V rámci programu sú rešpektované špecifické potreby žiakov, program je založený na individuálnom prístupe ku žiakovi.

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky v programe sú väčšinou mladí ľudia, ale výnimkou nie sú ani ľudia vyššieho veku. Keďže však v programe ide o asistenciu počas vyučovania, dobrovoľníci a dobrovoľníčky by mali mať voľný čas v dopoludňajších hodinách. Dobrovoľníci/čky sú do programu vyberaní na základe vyplnených kontaktných dotazníkov a osobných pohovorov.


Pred účasťou v programe prechádzajú dobrovoľníci/čky výcvikom a počas účasti v programe im je poskytovaná odborná podpora, vedenie a supervízia.

Program v Centre dobrovoľníctva koordinuje Mgr. Veronika Maťušová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0910 461 103.


Program sa realizuje vďaka podpore mesta Banská Bystrica, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorý administruje Slovenský inštitút mládeže IUVENTA a Active Citizen Fund.

 

BBSK sivaUrad SVPROSPF UMB sivaACF siva

 

MŠVVaŠ SR sivaIuventa cbErasmusEZSPDCO

 

Nadasia SLSP sivaExpodomNebotraŽM designKNZMMesto BB siva

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube