Systémové upozornění
Hlavní informace

financed bypartners

Centrum dobrovoľníctva sa v roku 2014 stalo partnerom medzinárodného projektu, ktorého predkladateľom je Medzinárodná asociácia interaktívnych otvorených škôl z Bosny.

Našim spoločným cieľom bol rozvoj medzinárodnej spolupráce a sieťovania medzi školami západného Balkánu a krajinami V4 a zabezpečenie pochopenia role škôl v rozvoji demokratických procesov v komunite, prostredníctvom systému „service learning".
Service learning je na Slovensku Centrom dobrovoľníctva zavádzaný od r.2005 a ako univerzitný predmet (pri ktorého zrode a akreditácii Centrum stálo) funguje od roku 2013.

Projekt sieťoval 10 škôl z 5 participujúcich krajín (Poľsko, Česko, Slovensko, Bosna a Hercegovina a Kosovo) a vytváral inováciu v kombinovaní školského systému a komunitného života, ako prostriedku učenia sa študentov.

Prostredníctvom projektu sa študenti naučili zručnosti a techniky kritického myslenia, vytvorili medzinárodnú spoluprácu a boli schopní využívať a aplikovať vedomosti na lokálnej úrovni. Za podpory pedagógov vytvorili vlastný "service learning" projekt venovaný niektorej z otázok demokracie na lokálnej úrovni, ktorý do konca roka 2015 i zrealizovali v miestnej komunite.

Do projektu boli zapojené 2 slovenské stredné školy - Súkromné gymnázium Železiarne Podbrezová a Gymnázium Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom. Jeho súčasťou bola i medzinárodná výmena skúseností, účasť na zahraničnom tréningu v Bosne, či na záverečnej konferencii v Sarajeve.

Link na spoločnú stránku projektu: http://vproject.ioskole.net/

 

Vo ferbruári ukončili slovenské stredné školy svoje školské projekty. Ich zhodnotenie si môžete prečítať v článkoch:

Service learning na Gymnáziu Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom

Service learning na Súkromnom gymnáziu Železiarne Podbrezová

Fotogaléria z aktivít projektov service learningu na zapojených stredných školách.

 

Kontaktnou osobou pre projekt je Martina Strmeňová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

BBSK sivaUrad SVPROSPF UMB sivaACF siva

 

MŠVVaŠ SR sivaIuventa sivaErasmusEZSPDCO

 

Nadasia SLSP sivaExpodomNebotraŽM designKNZMMesto BB siva

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube