Systémové upozornění
Hlavní informace

V Banskobystrickom kraji sme opäť udeľovali ocenenia ľuďom so Srdcom na dlani, ktorí sú svojou výnimočnou a veľmi prospešnou dobrovoľníckou prácou inšpiráciou a povzbudením pre ostatných.

Deviaty ročník oceňovania výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok zorganizovalo Centrum dobrovoľníctva v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici, mestom Banská Bystrica, Regionálnym európskym informačným centrom a Komunitnou nadáciou Zdravé mesto.

Udeľovanie ocenenia Srdce na dlani 2015 v Banskobystrickom kraji sa realizovalo pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Mudr. Jána Noska dňa 7.12.2015 v priestoroch Radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici.

Udelených bolo 12 ocenení Srdce na dlani 2015:

zoznam ocenenych dobrovolnikov1

zoznam ocenenych dobrovolnikov2

zoznam ocenenych dobrovolnikov3

zoznam ocenenych dobrovolnikov4

Ďalších 39 nominovaných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok dostalo ďakovný list.

Prezentáciu so všetkými ocenenými a nominovanými si môžete pozrieť TU.

Na záver slávnostného oceňovania p. primátor pokrstil rozprávkovú knižku mladej zdravotne postihnutej spisovateľky Simony Strelcovej, ktorá mohla vzniknúť aj vďaka obrovskému úsiliu mnohých dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

Dobrovoľnícka práca je mnohokrát nedocenená a neviditeľná, aj keď dobrovoľníci a dobrovoľníčky robia pre svoje komunity nezanedbateľné množstvo činností. Srdce na dlani 2015 je verejné poďakovanie nielen oceneným a nominovaným, ale všetkým dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ktorí nezištne venujú svoj čas, energiu a schopnosti v prospech iných ľudí a komunít.

Ďakujeme aj študentom a študentkám Katedry hudobnej kultúry Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorí zabezpečili hudobný program počas oceňovania, Michalovi Bartkovi z Katedry výtvarnej kultúry PF UMB v Banskej Bystrici za tvorbu ocenení a Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR, spisovateľke Silvii Bystričanovej a spoločnostiam Martinus.sk, Dany – svet čokolády, tlačiareň Dali BB a Urpiner za finančnú aj nefinančnú podporu oceňovania. 

Fotogalériu z oceňovania nájdete TU.

partneri banner

 

 

BBSK sivaUrad SVPROSPF UMB sivaACF siva

 

MŠVVaŠ SR sivaIuventa cbErasmusEZSPDCO

 

Nadasia SLSP sivaExpodomNebotraŽM designKNZMMesto BB siva

rtv 1Radio Reginalogo bbfm farebne 01lumen

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube