Do kampane sa prihlásilo 36 organizácií, ktoré po celom kraji pripravia viac ako 90 dobrovoľníckych príležitostí.

Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je dostupný na webe www.tyzdendobrovolnictva.sk, kde sa na aktivitu môžu priamo nahlásiť. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred konaním dobrovoľníckej činnosti.

V tomto ročníku viaceré organizácie a inštitúcie hľadajú pomoc s prácami v areáli či záhrade, ale aj na sprevádzanie klientov či priamo interaktívne aktivity s klientmi rôznych zariadení. Zariadenie sociálnych služieb Prameň v Banskej Bystrici pripraví spoločne s dobrovoľníkmi keramickú dielňu pre svojich klientov. Na Zaježovej sa bude stavať altánok a skultúrňovať Kulturák. Na výlet a pomoc v krásnom prostredí Muránskej planiny pozýva o.z. Vysoký vrch, ktoré sa stará o chránené lúčne biotopy a staré ovocné sady.

14. ročník celoslovenskej kampane sa uskutoční od 16. septembra a potrvá do 22. septembra.

Týždeň dobrovoľníctva 2022 je podporený z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021 v rámci Banskbystrického kraja nás podporilo Rádio Lumen, Rádio BBFM, Rádio Regina, Rádio FM, RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska.

Týždeň dobrovoľníctva je národnou kampaňou, ktorú pripravuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s krajskými dobrovoľníckymi centrami: Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva Banská Bystrica, Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Prešovské dobrovoľnícke centrum, Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja o.z. a Žilinské dobrovoľnícke centrum.

Kontakt: Centrum dobrovoľníctva, Lucia Rossová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0908 411 927