IMG 5353CENTRUM DOBROVOĽNÍCTVA v spolupráci Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií otvára prihlasovanie do 15. ročníka celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorá prinesie aj do Banskobystrického kraja širokú ponuku dobrovoľníckych aktivít. Kampaň sa uskutoční od 23. do 29. júna 2023. 

Práve od dnešného dňa sa môžu dobrovoľníci a dobrovoľníčky prihlasovať na aktivity, ktoré dodnes prihlásilo 45 organizácií, inštitúcií, škôl, centier voľného času či domovy sociálnych služieb. Spolu je to cez 100 dobrovoľníckych aktivít počas celého týždňa.

Celkovo sa do kampane na Slovensku prihlásilo takmer 300 organizácií, ktoré pripravili viac ako 580 dobrovoľníckych príležitostí. „Teší nás, že Slovensko sa po 15. raz zmení na krajinu dobrých skutkov. Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s dobrovoľníckymi centrami v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre, Žiline, Trenčíne, Trnave a Prešove otvára pre verejnosť prihlasovanie do celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorá prináša komukoľvek možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku činnosť, spoznať výnimočných ľudí a pomôcť vo svojom okolí tam, kde je to práve potrebné“ uvádza Dominika Hradiská, riaditeľka  Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií a koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva na národnej úrovni.

"Veľmi nás teší, že zmena dátumu organizácie neodradila. Práve naopak, máme ich oproti minulému roku viac. Počas tohto týždňa si môžete vybrať z pestrej ponuky rôznych aktivít a využiť príležitosť vyskúšať si dobrovoľnícku prácu, venovať svoj voľný čas užitočnej pomoci v bezprostrednom okolí a tiež spoznať samotné organizácie a ľudí, ktorí za nimi stoja. Extra radosť máme zo zapojených miest a obcí ako je Hnúšťa, Sliač, Veľký Krtíš či Hrušov, ktorí sa do tejto kampane zapájajú po prvý krát.“ dopĺňa Lucia Rossová, koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v Banskobystrickom kraji.

Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je dostupný na webe tyzdendobrovolnictva.sk.  Záujemcovia si môžu vybrať z ponuky aktivít tú, ktorá ich zaujme najviac alebo je priamo v ich okolí. Prihlasovanie prebieha prostredníctvom webovej stránky. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred konaním dobrovoľníckej činnosti.

Partnerom v Banskobystrickom kraji je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, NIVAM - Národný inštitút vzdelávania a mládeže, Nadačný fond Kaufland, RTVS a Rádio Regina, Rádio LUMEN, BBFM.

Viac informácií o kampani a aktivitách v Banskobystrickom kraji zistíte u: Centrum dobrovoľníctva, n.o., Lucia Rossová, 0908411927, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.