Začnite leto DOBROM

Práve dnes odštartoval 15. ročník Týždňa dobrovoľníctva, ktorý koordinuje Centrum dobrovoľníctva, n.o. Pre dobrovoľníkov je pripravených viac ako 100 dobrovoľníckych aktivít vo viacerých mestách Banskobystrického kraja.

Tohtoročná kampaň Týždňa dobrovoľníctva prebieha vo všetkých 8 krajoch a pre verejnosť je naprieč celým Slovenskom pripravených viac ako 600 aktivít od vyše 300 organizácií. Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s krajskými dobrovoľníckymi centrami odštartovala dnes 23. júna 2023 v poradí už 15. ročník celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorý bude trvať do 29. júna 2023. 

„Dobrovoľníci budú pomáhať pri úpravách prostredia, exteriéru alebo interiéru, maľovaní, kosení či hrabaní. Ďalšou kategóriu aktivít je priama práca s klientmi organizácií – rôzne tvorivé dielne, aktivity, vychádzky a stretnutia s klientmi. V rámci Týždňa dobrovoľníctva sú v ponuke aj Dni otvorených dverí, na ktorých je možnosť zoznámiť sa s fungovaním organizácie či zariadenia,“ uvádza Dominika Hradiská, riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií a a koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva na národnej úrovni.

Už tradične sa zapájajú občianske združenia, neziskové organizácie, školy, CVČ, ale aj múzeá, galérie či knižnice. Podujatie sa stáva stále obľúbenejším aj u samospráv, ktoré do dobrovoľníctva pozývajú svojich občanov. 

„Tiež nás veľmi nás teší, že zmena termínu priniesla so sebou aj väčší priestor zapájať žiakov základných a stredných škôl do dobrovoľníctva. Je to naozaj skvelá príležitosť, ako stráviť posledné dni škole zmysluplne a angažovane pre rôzne cieľové skupiny,“ dopĺňa Lucia Rossová z Centra dobrovoľníctva z Banskej Bystrice.

Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je dostupný na webe www.tyzdendobrovolnictva.sk.  Záujemcovia si môžu vybrať z ponuky aktivít tú, ktorá ich zaujme priamo v ich okolí, a na webe sa na ňu priamo prihlásiť. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred konaním dobrovoľníckej činnosti.

Kontakt: Lucia Rossová, koordinátorka kampane v Banskobystrickom kraji 

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0908 411 927.

 

Za podporu Týždňa dobrovoľníctva 2023 ďakujeme týmto partnerom:

 

logo nivam s mineduNadacny fond Kaufland pdco logolumen RTVS pod cmyk