V Banskobytsricko kraji je pripravených 83 aktivít, po celom Slovensku viac ako 770.

Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s krajskými dobrovoľníckymi centrami odštartovala dnes 20. mája 2024 v poradí už 16. ročník kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorá bude trvať do 26. mája 2024. 

Pre verejnosť je pripravených viac ako 770 aktivít od vyše 300 organizácií.

„Dobrovoľníci budú pomáhať pri úpravách exteriéru alebo interiéru, maľovaní, kosení či hrabaní. Ďalšou kategóriu aktivít je priama práca s klientmi organizácií – rôzne tvorivé dielne, vychádzky a stretnutia s klientmi. V rámci Týždňa dobrovoľníctva sú v ponuke aj Dni otvorených dverí, na ktorých je možnosť zoznámiť sa s fungovaním organizácie,“ uvádza Eva Ščepková z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií, koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva na národnej úrovni.

Každoročne sa zapájajú občianske združenia, neziskové organizácie, školy, CVČ, ale aj múzeá, galérie či knižnice. Podujatie sa stáva stále obľúbenejším aj u samospráv, ktoré do dobrovoľníctva pozývajú svojich občanov. 

„Prostredníctvom Týždňa dobrovoľníctva chceme aj v tomto roku povzbudiť ľudí k dobrovoľníctvu, ukázať im rôzne možnosti angažovanosti a zmeniť ten kúsok sveta, na ktorý máme dosah. Chceme dokázať, že aj malé skutky môžu byť veľkým hrdinstvom. Spoločné malé dobro môže viesť k veľkej zmene v komunitách, spoločnosti, ale aj vo vnútri každého dobrovoľníka a dobrovoľníčky,“ dopĺňa Eva Ščepková. „V Banskobystrickom kraji si pripravilo 38 organizácii 83 dobrovoľníckych ponúk. Paleta dobrovoľníckych príležitostí je naozaj pestrá a priestor na hrdinské skutky veľký. Stačí si vybrať aktivitu, prihlásiť sa a venovaním svojho voľného času prispieť ku krajšiemu prostrediu, k dobrej nálade seniorov, k vytvoreniu nových pomôcok pre deti, búdok pre vtáčiky,... “ dodáva Lucia Rossová, koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v Banskobystrickom kraji.

Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je dostupný na webe www.tyzdendobrovolnictva.sk.  Záujemcovia si môžu vybrať z ponuky aktivít tú, ktorá ich zaujme priamo v ich okolí, a na webe sa na ňu priamo prihlásiť. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred konaním dobrovoľníckej činnosti.

 

Kontakt pre Banskobystrický kraj: Lucia Rossová, koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v BB kraji, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0908 411 927.

Kontakt pre celoslovenskú kampaň: Eva Ščepková, PR manažérka Platformy dobrovoľnícky centier a organizácií, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0908 565 464.

WEB COVER DOBROVOLNICKE CENTRA 2