Aj my sme sa zapojili do novej výzvy, ktorá má povzbudiť ľudí, aby sa cez konkrétne dobrovoľnícke činy zapli pre Slovensko.

Úrad splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti vydal v spolupráci s organizáciami, ktoré sa zapájali do pomoci "Ukrajine" knihu, ktorá túto pomoc za uplynulý rok podrobne mapuje.

Presne 914 ľudí sa zapojilo v Banskobystrickom kraji do obľúbenej kampane Týždeň dobrovoľníctva. V dňoch 23. - 29. júna nezištne odpracovali viac ako 2500 dobrovoľníckych hodín. 

Spoznaj dobrovoľnícke organizácie a príď piknikovať spolu s nami v rámci Týždňa dobrovoľníctva 2023.

 

Práve dnes odštartoval 15. ročník Týždňa dobrovoľníctva, ktorý koordinuje Centrum dobrovoľníctva, n.o. Pre dobrovoľníkov je pripravených viac ako 100 dobrovoľníckych aktivít vo viacerých mestách Banskobystrického kraja.

Prihlasovanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok spustené! K dispozícii je viac ako 40 organizácií a v ponuke cez 100 aktivít a sprievodných podujatí v Banskobystrickom kraji. Môžete ísť pomáhať na Hrušov, či dobrovoľníčiť pri obnove vyhliadke v kúpeľoch na Sliači. Uvíta vás aj Združenie Slatinka či Komunitné centrum v Hnúšti. Je si z čoho vybrať.

V rozkvitnutom a slnečnom máji odškolíme manažment jednodňových dobrovoľníckych aktivít aj v Lučenci.

23. - 29. jún je novým letným termínom národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorou propagujeme dobro a dobré skutky po celom Slovensku. 

Spoznali sme tohtoročných nositeľov národného ocenenia Srdce na dlani.

Srdce na dlani 3

Už 14. krát boli ocenené výnimočné dobrovoľnícke skutky a projekty. Ocenenia boli udelené  v desiatich kategóriách tak, aby bolo pokryté široké spektrum dobrovoľníckych príležitostí na Slovensku a rovnako aj dobrovoľníctvo Slovákov v zahraničí. Národné oceňovanie zorganizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií a uskutočnilo sa pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych Slovenskej republiky vo štvrtok 16. marca 2023.

 

BBSK sivaUrad SVPROSPF UMB sivaACF siva

 

MŠVVaŠ SR sivaIuventa cbErasmusEZSPDCO

 

ŽM design    KNZM     Mesto BB siva

rtv 1Radio Regina   logo bbfm farebne 01       lumen