Systémové upozornění
Hlavní informace

tyzden dobrovolnictva 1920x600 krizove centrum final1

 

 Zapojte sa v dňoch 16. až 22. septembra 2021 do podujatia Týždeň dobrovoľníctva v Banskobystrickom kraji. Pomôžte nám zvýšiť informovanosť verejnosti o dobrovoľníctve a získajte dobrovoľníkov a dobrovoľníčky pre svoje aktivity.

PRIHLASOVANIE PREBIEHA NA WEBSTRÁNKE www.tyzdendobrovolnictva.sk.


Zapojiť sa do Týždňa dobrovoľníctva 2021 môžete, ak ste:
 


 • mimovládna nezisková organizácia,
 • verejná organizácia (škola, múzeum, nemocnica, domov seniorov, a pod.),
 • samospráva,
 • neformálna skupina občanov,
 • firma (pozrite informáciu nižšie)

Ako na to?


Pripravte dobrovoľnícke aktivity, ktoré prispievajú k riešeniu konkrétnej situácie priamo vo Vašej organizácii, komunite, či meste a prilákajte dobrovoľníkov k ich realizácii.

Zorganizujte Deň otvorených dverí a prezentáciu vašej organizácie pred potenciálnymi dobrovoľníkmi v rámci vašich priestorov.

Zrealizujte propagačné aktivity na podporu dobrovoľníctva vo vašej organizácii/vo vašom okolí (workshopy, besedy, okrúhle stoly s mladými ľuďmi a pod.).

Ak ste z firemného sektora, môžete sa zapojiť do Týždňa dobrovoľníctva vyslaním svojich zamestnancov na niektoré z dobrovoľníckych aktivít alebo môžete vyskúšať pomoc komunite formou ProBono Actu.


Čo vám ponúkame MY?


 • Jednotné plagáty a letáčiky na prilákanie pozornosti k aktivite, ktorú v rámci Týždňa dobrovoľníctva 2021 od nás dostanete.
 • Možnosť informovať o vašich aktivitách na spoločnej stránke kampane www.tyzdendobrovolnictva.sk
 • Pomoc koordinátorky kampane, na ktorú sa budete môcť v súvislosti ňou obrátiť s akoukoľvek relevantnou otázkou alebo prosbou.
 • Zabezpečenie medializácie Týždňa dobrovoľníctva 2021 v elektronických a tlačových médiách.

Nezabudnite, že počet ľudí, ktorí sa do vami zorganizovaných aktivít zapoja, závisí do veľkej miery aj od toho, akú stratégiu propagácie si vaša organizácia/ neformálna skupina pre vlastné aktivity zvolí.


O čo vás poprosíme v rámci participácie na Týždni dobrovoľníctva 2021?


 • Spropagovanie Týždňa dobrovoľníctva a svojich aktivít čo najskôr, najneskôr však 3 týždne pred akciou vo svojom okolí – roznesením letákov, nalepením plagátov na verejných a povolených miestach, na svojej webovej stránke a sociálnych sieťach (ak relevantné), s cieľom zaujať a zapojiť do podujatia čo najviac ľudí.
 • Zverejnenie vizuálu „Týždeň dobrovoľníctva 2021" na vlastnej webovej stránke a sociálnych sieťach (ak relevantné) aspoň 4 týždne pred Týždňom dobrovoľníctva (vizuál si môžete stiahnuť tu).
 • Zorganizovanie konkrétnej aktivity a zabezpečenie dostatočného počtu jej koordinátorov, schopných ju efektívne koordinovať.
 • Zabezpečenie drobného občerstvenia pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky (minimálne vody na pitie), bezpečnosti pri práci počas vykonávania dobrovoľníckych aktivít a prípadného potrebného pracovného náradia.
 • Evidencia účastníkov/účastníčok a dobrovoľníkov/dobrovoľníčok počas konania do PREZENČNEJ LISTINY (prezenčnú listinu vám zašleme, alebo ju nájdete aj v sekcii na stiahnutie)
 • Vždy večer po ukončení aktivity v rámci Týždňa dobrovoľníctva informujte koordinátorku Luciu SMSkou na číslo 0908411927 o počte zapojených dobrovoľníkov. Po skončení TD nám do emailu (najneskôr do stredy 22.09. 2021 do 20.00 hod.) popíšte priebeh Týždňa dobrovoľníctva v rámci vašej organizácie (formulár vám zašleme). Tiež nám zašlite kópie alebo scany prezenčných listín a vyberte 4 fotografie, ktoré najlepšie ilustrujú vašu dobrovoľnícku aktivitu (tiež do 22.09.2021).

 

ROZHODNUTÍ ZAPOJIŤ SA A VYZVAŤ K TOMU ĎALŠÍCH DOBROVOĽNÍKOV? VÝBORNE!

Tešíme sa aj na vašu participáciu! V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

Koordinátorka kampane: Lucia Rossová
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., tel.: 0908 411 927


Dajte nám LIKE a sledujte, čo sa deje na Facebooku.

 

BBSK sivaUrad SVPROSPF UMB sivaACF siva

 

MŠVVaŠ SR sivaIuventa cbErasmusEZSPDCO

 

Nadasia SLSP sivaExpodomNebotraŽM designKNZMMesto BB siva

rtv 1Radio Reginalogo bbfm farebne 01lumen

 • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

  Edmund Burke
 • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube